Yuliia Mykhaliuk (ukr. МИХАЛЮК ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА)

Opublikowane przez admin w dniu

Yuliia Mykhaliuk (ukr. МИХАЛЮК ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА)

Ukraińsko-polska malarka, projektantka wnętrz i fotomodelka. Absolwentka „Kijowskiej Państwowej Akademii Sztuki Użytkowej i Designu imienia M. Boyczuka” (Ukraina) oraz „Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi”; zdobyła stopień naukowy – magister sztuki. Bierze udział w targach, wystawach, projektach społecznych, współpracuje z galeriami. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Prace artystki odzwierciedlają adaptację jednostki w społeczeństwie i związane z tym problemy. Obcując ze sztuką od dzieciństwa, Yuliia wdraża innych w artystyczny świat i pokazuje, w jaki sposób zajęcia artystyczne pomagają w rozmowie ze swoimi emocjami, w kreowaniu dobrostanu, rozwijaniu się, a także w byciu w zgodzie ze sobą i własnymi wartościami. 

Płynnie posługuje się językami: ukraińskim, polskim i rosyjskim. Głównym zadaniem w obecnej sytuacji jako przedstawicielki ukraińskiej kultury w Polsce jest zaznajamianie dzieci z ukraińską kulturą w projekcie „Dotknij Ukrainy”, wzajemną integrację polskich i ukraińskich dzieci, a także naukę międzykulturowego języka malarskiego.

Kategorie: Artyści