Natalia Spychała

Opublikowane przez admin w dniu

Natalia Spychała

Reżyserka i animatorka, absolwenta kierunku Film Animowany w PWSFTViT w Łodzi. Realizuje autorskie filmy animowane, teledyski, wizualizacje dla teatrów oraz komercyjne animacje poklatkowe.

Założycielka pracowni Fabryka Animacji, gdzie odbywają się projekty filmowo-społeczne dla dorosłych, seniorów i młodzieży. Autorka cyklu edukacyjnego “Rusz Temat” (stypendium “Kultura w Sieci” MKiDN) mającego na celu popularyzację animacji poklatkowej.

W 2019 roku rezydentka programu ‘Shortcut – Małe Historie Wielkie Sprawy” fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, której efektem był film „Emotify” (I Nagroda na festiwalu twórczości dziecięcej „Oko Kalejdoskopu”). 

Prowadzi warsztaty filmowe i plastyczne we współpracy z ośrodkami kultury (FINA, MCK Bydgoszcz), festiwalami filmowymi (Animocje, O!PLA, CRAFT, Żubroofka, IFF StopTrik) oraz fundacjami. W „Świetlicach Artystycznych” prowadzi warsztaty z animacji filmowych, plastyczne i z zakresu filmoznawstwa w ramach naszych inicjatyw: w dyskusyjnej świetlicy filmowej i w naszym plenerowym kinie Mrówka.

Kategorie: Artyści