Analogowa Paczka

Opublikowane przez admin w dniu

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym i edukacyjnym utraciły wsparcie, jakie dotychczas otrzymywały. Nie mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, które były dla nich często formą twórczej terapii, odreagowywania trudnych warunków, jakie mają na co dzień, a z którymi teraz muszą się mierzyć na dużo większą skalę. Brak swobodnego dostępu do internetu i sprzętu elektronicznego często wyklucza dzieci także z możliwości uczestniczenia w zajęciach w trybie zdalnym.

Wraz z zespołem artystów i edukatorów Działań przygotowaliśmy autorskie materiały ze scenariuszami „zrób-to-sam”, w formie papierowej: ikonografiki dopasowane do potrzeb młodych odbiorców, a także autorskie kolorowanki, „dorysowanki”, oraz inne autorskie pomysły na twórczość “zrób-to-sam” w domu.

Poprzez organizację akcji dotrzemy do podopiecznych Świetlic Artystycznych, do ich domów i przekażemy “Analogowe paczki” z autorskimi scenariuszami od artystów oraz materiały edukacyjne, twórcze, muzyczne, plastyczne i inne, które umożliwią samodzielną zabawę edukacyjno-artystyczną.

Chcemy dać dzieciom poczucie, że nie zostały same w tym trudnym czasie, że jesteśmy z nimi. Od kilku lat na co dzień spotykaliśmy się na artystycznych warsztatach i stworzyliśmy wspólnie niezliczone dzieła. Teraz jesteśmy nadal z dziećmi całym sercem i nadal dzielimy się tym co mamy – pasją do sztuki, motywacją do tworzenia. Paczki dotrą do podopiecznych aktualnie przebywający w partnerskich placówkach nadal działających; dotrą również do domów indywidualnych dzieci zapisanych do aktualnie zamkniętych placówek.

Paczki zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących. W planach Fundacji są dalsze działania, dzięki którym możliwe będzie dotarcie do wszystkich dzieci – podopiecznych placówek w Łodzi.

Akcja “Analogowa paczka” jest realizowana w ramach zadania: “Świetlice Artystyczne. Program edukacyjno-artystyczny dla dzieci i młodzieży dotkniętej wykluczeniem społecznym w Łodzi”, finansowanego z budżetu Miasta Łodzi, oraz ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programie Edukacja Kulturalna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *